Hõissa, pulmad!

Pulm on kahe inimese ühise elu olulisemaid hetki: ühine teekond muudetakse kõige lähedasemate ja olulisemate inimeste silmade-kõrvade ees ametlikuks. Lubatakse olla teineteise kõrval nii heas kui halvas, nii rikkuses kui vaesuses, nii tervises kui haiguses. Pole siis ime, et pulmakorraldus on erakordselt vastutusrikas ülesanne, mida niisama kergelt ei julge enda peale võttagi.

Ühe sellise teekonna võtsime siiski eelmisel aastal ette ning ettevalmistusid päädisid uhke pulmapeoga Kernu Mõisas 30. aprillil käesoleval aastal. Tegemist ei olnud klassikalise pulmaga, sest abielu registreerimine oli toimunud juba 3,5 aastat tagasi, lihtsalt tähistamine koos lähedastega ootas õiget aega. Nüüd oli see aeg käes!

Planeerimine algas võimalike peopaikade kaardistamisega. Kuna noorpaari jaoks oli oluline, et seltskond ei peaks järgmisel hommikul kohe laiali valguma, siis vajasime kohta, mis looks võimalused veeta mõnusalt ühist aega ka järgmise päeva ennelõunal. Lõpuks jäi sõelale Kernu Mõis oma Kellerspaaga, mis oli väga mõnusaks kosutuseks väsinud ihule ja uinunud meelele. Käisime mitmel korral Kernu Mõisaga kohtumas, ruumidega tutvumas, menüüd maitsmas. 

Loomulikult kuulusid ettevalmistavasse perioodi pikad arutelud külaliste nimekirja üle, erinevad versioonid kutsetest ja lauanimekirjadest ning registreerimisankeedi loomine. 

Noorpaar, Piret ja Henry, olid väga aktiivsed ja asjalikud partnerid: leidsid ise lahendusi erinevatele olukordadele, pidasid läbirääkimisi ja olid avatud kõikidele ideedele. 

Peo muusikalise poole eest hoolitses ansambel Jupiter oma tuntud headuses ning õhtu lõpetas DJ Allan. 

Õhtusse mahtusid ka mõned üllatused 🙂 Kuna pruudil on lähedane suhe klounide Piibu ja Tuuduga, siis tulid nemad pruuti üllatama ja tervitama ning tegid väikese etteaste koos pulmavalsiga.

Teine üllatus oli seotud avatantsuga. Noorpaar valis avatantsuks välja Egert Milderi laulu „Live+Love+Grow“, mille mängimise ansambel Jupiter kenasti ära õppis. Nende suureks üllatuseks aga tuli avalaulu ette kandma Egert isiklikult. Sellele eelnes päeva jooksul muidugi palju segadust proovide ja „mitte-vahele-jäämisega“, kuid noorpaari liigutavad emotsioonid olid seda kõike väärt.

Pruudi ja peokülaliste ilu püsimise eest hoolitses meigikunstnik Mädleen Mustonen ning kogu ilus püüdis pildile fotograaf Anete Toming. 

Peokülalistel oli võimalus jäädvustada ülevaid hetki ka fotopeeglis, mille tõi meile kohale Fotostop Eesti.